Aktualności
Naukowcy z Politechniki Warszawskiej z grantami Narodowego Centrum Nauki
4 Science 2022
Miło nam poinformować o wynikach konkursu 4 Science 2022, w którym wysoko ocenione zostały prace magisterskie oraz inżynierskie powstałe w Instytucie Informatyki
na Wydziale Elektroniki i Technik Informacyjnych
Politechniki Warszawskiej.
Wszystkim laureatom oraz ich promotorom serdecznie gratulujemy.
Przedstawiciele Instytutu Informatyki laureatami IV. edycji konkursu o nagrodę im. M. Rejewskiego
4 nagrody w konkursie na najlepsze prace dyplomowe i doktoraty z dziedziny cyberbezpieczeństwa organizowanym przez Ministerstwo Obrony Narodowej
SHEEP YOUR HACK 4 maraton programowania
Powrót Owcy !
SHEEP YOUR HACK
16-17.12.2022 r.
Campus WSEI, św. Filipa 17, Pawilon Europa Kraków
Międzynarodowy konkurs o nagrodę AI4ES 2022 Datathon
Weź udział w AI4ES Datathon i pokaż, na co Cię stać!
Ostateczny termin rejestracji 25 listopada 2022
Promotion of ETH AI Fellowship Program 2023
Program staży doktorskich i po-doktorskich w obszarze interdyscyplinarnych zastosowań AI na uczelni ETH.
Termin składania wniosków to 30.11.2022
Seminarium Instytutu Informatyki
"Generative Language Model, Deepfake, and Fake News 2.0: Scenarios and Implications"
9 listopada (środa) godzina 12.15
Dr Mateusz Ostaszewski z Instytutu Informatyki laureatem 18 edycji konkursu o Nagrodę im. Witolda Lipskiego
Ustanowione przez Fundację Kościuszkowską wyróżnienie, przyznawane młodym polskim informatykom
za wybitne osiągnięcia w dziedzinie informatyki i jej zastosowań.
Seminarium Instytutu Informatyki 26.10
"Orchestrating Big Data Workflows with Google Cloud Composer"
26 października (środa) godz. 12:15 Audytorium Centralne
Praca na stanowisku programisty w projekcie “Database of Autonomous vehicles Road Testing Scenarios" (akronim DARTS)
Politechnika Warszawska, Wydział Elektroniki i Technik Informacyjnych, Instytut Informatyki poszukuje czterech studentów, przynajmniej 3 roku kierunku Informatyka, do udziału w projekcie
„Database of Autonomous vehicles Road Testing Scenarios” (akronim DARTS).
Projekt współfinansowany przez Narodowe Centrum Badań i Rozwoju w ramach VIII Strategicznego Programu Badań Naukowych i Prac Rozwojowych „Społeczny i gospodarczy rozwój Polski w warunkach globalizujących się rynków” – GOSPOSTRATEG.
Studentka Informatyki Karolina Romanowska laureatką programu „Nowe technologie dla dziewczyn” Intel-Perspektywy 2022/2023
„Nowe technologie dla dziewczyn” Intel-Perspektywy – to pierwszy w Polsce program stypendialny dla młodych kobiet wiążących swoją przyszłość z branżą technologiczną.
Laureatką programu organizowanego przez firmę Intel oraz Fundację Edukacyjną Perspektywy 2022/2023 jest studentka Informatyki Karolina Romanowska.
Przemysł 4.0 - nowe wyzwania
Orientacja dla studentów zaczynających studia magisterskie
Spotkanie ze studentami rozpoczynającymi studia magisterskie, którzy ukończyli inne Wydziały/Uczelnie odbędzie się w poniedziałek, 19 września o godz. 18:15 zdalnie z wykorzystaniem MS Teams (łącze do spotkania: https://tinyurl.com/orientacja-magisterska-22Z ).
Praca w projekcie naukowym pt.: “Zintegrowana platforma technologiczna i informacyjna do zarządzania pożarami” (akronim: SILVANUS).
Politechnika Warszawska, Wydział Elektroniki i Technik Informacyjnych, Instytut Informatyki poszukuje kandydata do wykonania zadań badawczych w projekcie naukowym
pt.: “Zintegrowana platforma technologiczna i informacyjna do zarządzania pożarami” (akronim: SILVANUS).
Praca w projekcie naukowym pt.: “Wykrywanie fałszywych wiadomości na platformach mediów społecznościowych”
Politechnika Warszawska, Wydział Elektroniki i Technik Informacyjnych, Instytut Informatyki poszukuje kandydata do wykonania zadań badawczych w projekcie naukowym
pt.: “Wykrywanie fałszywych wiadomości na platformach mediów społecznościowych” (akronim: DISSIMILAR).
Informatyka pierwsza w rankingu Perspektyw
Automatyka i robotyka, elektronika i telekomunikacja, informatyka i inżynieria biomedyczna – to kierunki studiów, w których Politechnika Warszawska jest bezkonkurencyjna. Wszystkie prowadzimy na naszym Wydziale!
Akcelerator dla zespołów akademickich z obszaru DATA/AI
Akcelerator Innovatorium dla zespołów tworzących rozwiązania oparte na wykorzystaniu big data i sztucznej inteligencji. W ramach projektu akceleracyjnego Fundacja przeprowadzi cykl edukacyjny z udziałem wykładowców renomowanych uczelni oraz ekspertów branżowych i doświadczonych przedsiębiorców.
HackZurich - największy hackaton w Europie
HackZurich - dziewiąta edycja największego hackatonu w Europie - odbędzie się w tym roku w dniach 16-18 września. Tym razem impreza ma formułę mieszaną: ~350 uczestników na miejscu w Zurychu i ~650 uczestników zdalnych. W trakcie 40-godzinnych zawodów będzie okazja zmierzyć się z interesującymi, praktycznymi problemami. Zapisy ruszają 13 czerwca.
Rozstrzygnięcie Konkursu Engineer 4 Science 2022 - wyniki konkursu dla kierunku Informatyka
Wiktor Łazarski, Dominika Maziec, Jakub Grzechociński to tegoroczni laureaci konkursu na najlepszą pracę dyplomową organizowanego we współpracy i pod patronatem Polskiej Sekcji IEEE oraz GovTech Polska w kategorii Informatyka.
Wygrana w konkursie "Informatyka kwantowa dla każdego" edycja 2022
Z przyjemnością informujemy, że doktorantka z Zakładu Sztucznej Inteligencji mgr inż. Katarzyna Nałęcz - Charkiewicz, wygrała konkurs "Informatyka kwantowa dla każdego" (edycja 2022), organizowany przez Quantum AI Foundation.
Publikacja w „Nature”
Mamy ogromną przyjemność poinformować, że zespół naukowców pracujących przy eksperymencie ALICE w Wielkim Zderzaczu Hadronów w CERN, opublikował w prestiżowym czasopiśmie naukowym Nature wyniki swoich badań dotyczących oddziaływania materii. Współautorami tego ważnego artykułu są pracownicy naszego Instytutu: kierownik zespołu informatyków prof. dr hab. inż. Przemysław Rokita oraz dr hab. inż. Tomasz Trzciński, mgr inż. Julian Myrcha, mgr inż. Kamil Deja, mgr inż. Piotr Nowakowski oraz mgr inż. Łukasz Neumann.
« Poprzedni Następny » 1 2 3 4 5