"Generative Language Model, Deepfake, and Fake News 2.0: Scenarios and Implications"
9 listopada (środa) godzina 12.15
Ustanowione przez Fundację Kościuszkowską wyróżnienie, przyznawane młodym polskim informatykom
za wybitne osiągnięcia w dziedzinie informatyki i jej zastosowań.
"Orchestrating Big Data Workflows with Google Cloud Composer"
26 października (środa) godz. 12:15 Audytorium Centralne
Politechnika Warszawska, Wydział Elektroniki i Technik Informacyjnych, Instytut Informatyki poszukuje czterech studentów, przynajmniej 3 roku kierunku Informatyka, do udziału w projekcie
„Database of Autonomous vehicles Road Testing Scenarios” (akronim DARTS).
Projekt współfinansowany przez Narodowe Centrum Badań i Rozwoju w ramach VIII Strategicznego Programu Badań Naukowych i Prac Rozwojowych „Społeczny i gospodarczy rozwój Polski w warunkach globalizujących się rynków” – GOSPOSTRATEG.
„Nowe technologie dla dziewczyn” Intel-Perspektywy – to pierwszy w Polsce program stypendialny dla młodych kobiet wiążących swoją przyszłość z branżą technologiczną.
Laureatką programu organizowanego przez firmę Intel oraz Fundację Edukacyjną Perspektywy 2022/2023 jest studentka Informatyki Karolina Romanowska.
Spotkanie ze studentami rozpoczynającymi studia magisterskie, którzy ukończyli inne Wydziały/Uczelnie odbędzie się w poniedziałek, 19 września o godz. 18:15 zdalnie z wykorzystaniem MS Teams (łącze do spotkania: https://tinyurl.com/orientacja-magisterska-22Z ).
Politechnika Warszawska, Wydział Elektroniki i Technik Informacyjnych, Instytut Informatyki poszukuje kandydata do wykonania zadań badawczych w projekcie naukowym
pt.: “Zintegrowana platforma technologiczna i informacyjna do zarządzania pożarami” (akronim: SILVANUS).
Politechnika Warszawska, Wydział Elektroniki i Technik Informacyjnych, Instytut Informatyki poszukuje kandydata do wykonania zadań badawczych w projekcie naukowym
pt.: “Wykrywanie fałszywych wiadomości na platformach mediów społecznościowych” (akronim: DISSIMILAR).
Automatyka i robotyka, elektronika i telekomunikacja, informatyka i inżynieria biomedyczna – to kierunki studiów, w których Politechnika Warszawska jest bezkonkurencyjna. Wszystkie prowadzimy na naszym Wydziale!
Akcelerator Innovatorium dla zespołów tworzących rozwiązania oparte na wykorzystaniu big data i sztucznej inteligencji. W ramach projektu akceleracyjnego Fundacja przeprowadzi cykl edukacyjny z udziałem wykładowców renomowanych uczelni oraz ekspertów branżowych i doświadczonych przedsiębiorców.
HackZurich - dziewiąta edycja największego hackatonu w Europie - odbędzie się w tym roku w dniach 16-18 września. Tym razem impreza ma formułę mieszaną: ~350 uczestników na miejscu w Zurychu i ~650 uczestników zdalnych. W trakcie 40-godzinnych zawodów będzie okazja zmierzyć się z interesującymi, praktycznymi problemami. Zapisy ruszają 13 czerwca.
Wiktor Łazarski, Dominika Maziec, Jakub Grzechociński to tegoroczni laureaci konkursu na najlepszą pracę dyplomową organizowanego we współpracy i pod patronatem Polskiej Sekcji IEEE oraz GovTech Polska w kategorii Informatyka.
Z przyjemnością informujemy, że doktorantka z Zakładu Sztucznej Inteligencji mgr inż. Katarzyna Nałęcz - Charkiewicz, wygrała konkurs "Informatyka kwantowa dla każdego" (edycja 2022), organizowany przez Quantum AI Foundation.
Mamy ogromną przyjemność poinformować, że zespół naukowców pracujących przy eksperymencie ALICE w Wielkim Zderzaczu Hadronów w CERN, opublikował w prestiżowym czasopiśmie naukowym Nature wyniki swoich badań dotyczących oddziaływania materii. Współautorami tego ważnego artykułu są pracownicy naszego Instytutu: kierownik zespołu informatyków prof. dr hab. inż. Przemysław Rokita oraz dr hab. inż. Tomasz Trzciński, mgr inż. Julian Myrcha, mgr inż. Kamil Deja, mgr inż. Piotr Nowakowski oraz mgr inż. Łukasz Neumann.
Sztuczna inteligencja jest obecnie jedną z najszybciej rozwijających się technik, mającą w sobie potencjał do przełomowego wpływu na sposób organizacji i funkcjonowania zarówno społeczeństwa jako całości, jak i pojedynczych osób.
W dniu 9 marca 2022 Mateusz Modrzejewski obronił rozprawę doktorską pt. : Algorytmy sztucznej inteligencji wspierające procesy tworzenia multimedialnych muzycznych treści artystycznych.
Promotorem rozprawy był prof. dr hab. inż. Przemysław Rokita
W dniu 7 grudnia 2021 Piotr Maciąg obronił z wyróżnieniem rozprawę doktorską pt. : Metody odkrywania wzorców sekwencyjnych oraz wykrywania anomalii i predykcji z danych przestrzenno-czasowych ze szczególnym uwzględnieniem ewoluujących impulsowych sieci neuronowych.
Promotorem rozprawy była prof. dr hab. inż. Marzena Kryszkiewicz, a promotorem pomocniczym dr inż. Robert Bembenik
Decyzją Rektora PW, dr hab. inż. Tomasz Trzciński z dniem 1 października 2021, otrzymał stanowisko profesora uczelni.
Składamy serdeczne gratulacje oraz życzymy wielu sukcesów.
Politechnika Warszawska, Wydział Elektroniki i Technik Informacyjnych, Instytut Informatyki poszukuje kandydata do wykonania zadań badawczych w projekcie naukowym pt.: “Wykrywanie fałszywych wiadomości na platformach mediów społecznościowych” (akronim: DISSIMILAR).
Projekt współfinansowany/finansowany przez Narodowe Centrum Badań i Rozwoju w ramach programu EIG CONCERT-Japan.
Znaczniki: instytut
Zapraszamy do udziału w konkursie na stypendium doktoranckie finansowane przez Narodowe Centrum Nauki w ramach projektu NCN Preludium Bis.
Warsaw University of Technology (WUT) as Host Institution in ARTIQ Competition is currently looking for candidates (The Applicant) for the position of
Artificial Intelligence Center of Excellence Leader.
Location: Warsaw, Poland
Znaczniki: badania, współpraca, instytut
HackZurich - ósma edycja największego hackatonu w Europie - odbędzie się w tym roku w dniach 24-26 września. Tym razem impreza ma formułę mieszaną: ~350 uczestników na miejscu w Zurychu i ~650 uczestników zdalnych. W trakcie 40-godzinnych zawodów będzie okazja zmierzyć się z interesującymi, praktycznymi problemami. Zapisy ruszają w samo południe 23 czerwca.
Znaczniki: studenci, studia, współpraca, instytut, programowanie, konkurs, media
« Poprzedni Następny » 1 2 3 4 5 6