Oferta pracy w projekcie OPUS-LAP–wykonawca/wykonawczyni
Instytut Informatyki Politechniki Warszawskiej poszukuje osoby do realizacji zadań badawczych w projekcie OPUS-LAP „W obronie kreatywności: w kierunku bezpiecznych modeli generatywnych” („Protecting Creativity: Towards Safe Generative Models”), kierowanym przez dr. hab. inż. Tomasza Trzcińskiego.
Projekt dotyczy bezpieczeństwa modeli generatywnych, w szczególności ochrony danych treningowych, wykrywania zapamiętywania danych przez modele oraz zabezpieczania modeli przed kopiowaniem i nieuprawnionym wykorzystaniem.
Zakres prac obejmuje projektowanie i prowadzenie eksperymentów, implementację metod w Pythonie i PyTorch, analizę wyników oraz udział w przygotowywaniu publikacji naukowych.
Poszukujemy osoby z doświadczeniem w uczeniu maszynowym, modelach generatywnych lub bezpieczeństwie AI. Atutem będzie doświadczenie badawcze i znajomość języka angielskiego.
Forma współpracy: umowa zlecenie.
Zgłoszenia zawierające CV i krótką informację o doświadczeniu prosimy przesyłać do 3 lipca na adres tomasz.trzcinski@pw.edu.pl, z tytułem wiadomości: „Wykonawca OPUS-LAP”.
