Zapraszamy do konkursu na stanowisko doktorant (stypendysta) w grancie badawczym „Protecting Creativity: Towards Safe Generative Models” („W obronie kreatywności: zmierzając w kierunku bezpiecznych modeli generatywnych”
Zapraszamy studentów do wzięcia udziału w 3 miesięcznym, płatnym stażu realizowanym w trakcie wakacji 2025.
Startuje druga edycja naszego cyklu wydarzeń TechFest na Politechnice Warszawskiej.
TechFest – to inicjatywa skierowana do studentów i młodych profesjonalistów zainteresowanych nowoczesnymi technologiami, innowacjami oraz rynkiem IT. Jest to cykl wydarzeń organizowanych przez Accenture, którego celem jest inspirowanie, edukowanie oraz rozwijanie talentów technologicznych poprzez praktyczne doświadczenia i networking z ekspertami branżowymi.
W dniach 25-27 września 2025 r. na Wydziale Matematyki i Nauk Informacyjnych Politechniki Warszawskiej odbędzie się 6. międzynarodowa konferencja „Frontiers in Computing and Systems (COMSYS-2025)” Konferencja organizowana we współpracy Politechniki Warszawskiej z COMSYS Educational Trust w Kalkucie w Indiach.
Politechnika Warszawska, Wydział Elektroniki i Technik Informacyjnych, Instytut Informatyki poszukuje kandydata do wykonywania zadań badawczych w projekcie naukowym
"Dynamic Neural Networks for Efficient Machine Learning "
Projekt finansowany przez Narodowe Centrum Nauki w ramach programu OPUS 23
Spotkanie ze studentami rozpoczynającymi studia magisterskie na Wydziale Elektroniki i Technik Informacyjnych (przede wszystkim tymi, którzy ukończyli inne Wydziały/Uczelnie) odbędzie się w poniedziałek, 10 lutego o godz. 17:15 zdalnie z wykorzystaniem MS Teams (łącze do spotkania: https://tinyurl.com/orientacja-magisterska-25L).
Tuż przed Świętami dyrektor, dr. hab. inż. Tomasz Gambin, oraz dr. inż. Mateusz Modrzejewski z Instytutu Informatyki
spotkali się z przedstawicielami ZAiKSLab – Agą Samitowską oraz Danielem Świerczewskim.
Miło nam poinformować, że Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego ogłosiło wyniki pierwszej odsłony konkursu Perły Nauki II,
w gronie laureatów znalazł się były student, a obecnie pracownik Instytutu Informatyki Bartłomiej Olber
Dla zainteresowanych uruchomiliśmy system w którym tworzony jest przewodnik po dostępnych zasobach Instytutu Informatyki i skrócona dokumentacja oferowanych usług:
Zapraszamy do korzystania i współtworzenia tego serwisu.
BEST Hacking League 2024 - wyjątkowa okazja dla młodych talentów IT
24 godzinny hackathon skierowany do studentów i młodych specjalistów z branży IT, sztucznej inteligencji i nowych technologii.
Ośrodek Kształcenia na Odległość Politechniki Warszawskiej poszukuje programisty w projekcie „The European Universities of Technology Alliance – ENHANCE+”.
Projekt jest współfinansowany przez Unię Europejską. Więcej informacji o konsorcjum, jego członkach oraz zadaniach można znaleźć na stronie konsorcjum: https://enhanceuniversity.eu/about-us/
Szanowni Państwo!
Mamy przyjemność zaprosić na organizowaną sesję plakatową PreNeurIPS, w ramach której prezentowane będą postery nie tylko z konferencji NeurIPS, ale także ECAI, ECCV, CoRL czy WACV.
Instytut Informatyki pokaże wyniki ciekawych prac badawczych prowadzonych przez naszych pracowników i doktorantów.
Zapraszamy serdecznie !
Zgłaszanie prac do pierwszej edycji "Konkursu na najlepsze w Polsce prace dyplomowe w obszarze AI"!
Już 19.11.2024 r. podczas konferencji finałowej dowiemy się, kto zdobędzie tytuł Innowacyjnego Naukowca XVI edycji konkursu Innowator Mazowsza!
Trzy artykuły przyjęte na konferencję NeurIPS 2024, która odbędzie się w grudniu br. w Vancouver
To już trzydziesta ósma doroczna konferencja poświęcona systemom przetwarzania informacji neuronowych.
Zapraszamy do rekrutacji na stanowiska doktorantów w projekcie
"Od sztuki do nauki: redukując ograniczenia generatywnych modeli dyfuzyjnych"
Hackology - lubelski hackathon AI
Sukces zespołu reprezentującego Koło Naukowe Sztucznej Inteligencji Golem , INSTYTUT INFORMATYKI
Niewiele jest już osób które nie słyszałyby o sztucznej inteligencji (AI). Ostatnie kilka lat przyniosło gwałtowne ożywienie zainteresowania AI i rozpaliło ogromne emocje społeczne. Jednak samo pojęcie sztucznej inteligencji jest od dawna obecne w obiegu naukowym. Gościem Tomasza Rożka jest prof. Jarosław Arabas, a rozmowa dotyczy tego, czym jest AI z technicznego punktu widzenia.
Zapraszamy do rekrutacji na stanowiska doktorantów w projekcie
"Dynamiczne sieci neuronowe dla wydajnego uczenia maszynowego"